Začalo to asi takhle......

 

       Za bolševika klubovna autoklubu, po revoluci rock club, po stížnostech velice slušných sousedů kulečníkový klub.

      

        ...... sem, na periferii okresního města, byla kolem roku 1994 vytlačena z restaurací v centru nevelká skupinka lidí, která si říkala „Crazy Riders“. V poklidném klubu se začali dít „věci“ a motocykl mezi kulečníkovými stoly se stal věcí naprosto běžnou. Po krátké době toto kulturní zařízení začali navštěvovat motorkáři z blízkého i dalekého okolí. Na jaře roku 1996 majitel usoudil, že víkendové zběsilé pitky motorkářů ho nemohou uživit a jeho duševní rovnováha byla z motorkářů tak nahnuta, že dal přednost práci manipulačního dělníka. A tak po krátkém jednání s majitelem nemovitosti začala éra BIKERS BARU Prachatice, na jehož založení se podíleli především František Binka spolu s Karlem Novotným.

     Prostory baru se začaly rychle, za pomoci všech členů klubu, měnit ve skutečný motorkářský bar.  Ten byl zanedlouho zaplněn k prasknutí relikviemi, kterým vévodí zcela ohořelý rám z Milanovi ZZR 1100. Když někteří chlapci zjistili, že jim to ježdění na motorce docela jde a vrhli se na závodění, začaly v baru přibývat také věnce za různá vítězství, ale i kusy kapotáží. 

     Takže, abychom to shrnuli, docela útulné hnízdečko J

  I po zániku Klubu Crazy Riders, pořádal Bikers bar, mnoho dobrých akciček, jako moto sprinty, moto srazy Žíchovec, otvírání a zavírání prachatických silnic a také velmi známou akci Zlatý Fanouš, na kterou se dodnes sjíždí kamarádi ze všech světových stran. Nadále funguje jako místo, kde se scházeli a scházejí lidé fandící motorkám, a to nejen z Prachatic, ale z celé České republiky. Za zmínku stojí silniční motocyklový závodník Ondra Lelek, nebo kaskadér Pavel Hanzlík, kteří už bohužel nejsou mezi námi.  

     Po dvou letech se majitelé rozdělili, zůstal Fanda Binka, který se však od roku 1999 více než baru oddával opravám a stavbám motocyklů, které mu zabíraly mnoho času a proto přenechal vedení Bikers baru svému dlouholetému kamarádovi Petru Lebedovi, Bikers bar tedy od roku 2002 funguje jako bar, který pořádá živé koncerty a snaží se jít stále ve šlépějích svých předchůdců, a to nejen svou výzdobou, ale i duchem a podílí na všech akcích pořádaných Fandou Binkou a sesterskou firmou Bikers Bar-Motoshop.

 

            Všem lidem, kteří Bikers bar podporují svou účastí, patří naše velké dík.